top of page

ÇÖZÜM ALANLARI VE SEKTÖRLER

Uzay, toplumlar için bir “kullanıcı alanı” ve dünyayı değiştiren teknolojiler ve yenilikçi yetenekler getirme potansiyeli olan girişimci firmalar ve küresel yatırımcılar için “sınır” haline geliyor.

Son 20 yılda uzaya dayalı sektörlere olan ilgi artmış ve başarıya önemli değer verilmiştir. Hükümetlerin kontrol ettiği alanla ilgili politik bir kaygıydı ancak şimdi dünyadaki herkes için pazara yönelik ve “bir  bilgisayar tıklamasıyla” fayda sağlanan bir alan durumuna geldi.

Pazarın, teknolojik gelişmeler ve düşen üretim maliyetleri nedeniyle 2045 yılına kadar sekiz katına çıkması bekleniyor. Uzay sektörüne yatırım yapmak için temel gerekçelerden biri, uydular tarafından iletilen verilerin birçok sektörde çok çeşitli pratik uygulamalar bulabileceği beklentisine dayanmaktadır ve bu da sayısız sosyal, ekonomik ve çevresel faydaya neden olmaktadır.

Uzay, ülkelerin kalkınma süreçlerini hızlandırmada kilit bir rol oynamaktadır. Dünya'yı Uzaydan izlemek sistematik olarak ülkenin ilerlemesine bilimsel, teknolojik, ekonomik, sosyal ve politik katkı sağlar. 20 yılı aşkın süredir, Dünya Gözlem (EO) misyonları, yaşayan Dünya gezegenimiz hakkında zengin bir veri kaynağı sağlamaktadır.

ŞİRKETİN AMACI UZAY TABANLI ÇÖZÜMLERE DAYALI SEKTÖRLERİN İHTİYAÇLARINI KARŞILAMAKTIR.

bottom of page